kamerka

0 prod. 0,00 zł

TUSZE I TONERY DO DRUKARKI ATRAMENTOWEJ I LASEROWEJ

Czym różni się drukarka atramentowa od laserowej? Który model wybrać? - to najczęstsze pytania, na które odpowiedzi poszukują osoby planujące zakup przedmiotowego urządzenia. Nietrudno jednak zauważyć, że obydwa urządzenia spełniają taką samą funkcję, nie mniej jednak różnią się pod względem eksploatacji. Od czego zależą koszty eksploatacji drukarki? Zasadniczą różnicą pomiędzy drukarką atramentową i laserową, są przede wszystkim koszty eksploatacji, czyli wymiana tuszów i tonerów. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że tusze do drukarki są tańsze od tonerów, co może sugerować zasadność zakupienia drukarki atramentowej. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że w zakresie eksploatacji lepszą alternatywą okazują się drukarki laserowe – wynika to przede wszystkim z faktu, że tonery do drukarki umożliwiają wykonanie znacznie większej ilości wydruków. Co ważniejsze, drukarki atramentowe drukują wolniej niż laserowe. Jak więc widać, bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w tej kwestii okazują się modele laserowe, które umożliwiają wydrukowanie większej ilości stron niż ich odpowiedniki atramentowe. Warto jednak podkreślić, że drukarki atramentowe można kupić w niższej cenie – warto więc rozważyć tę alternatywę w przypadku inwestycji stricte domowej. Należy jednak zadbać o to, aby urządzenie było często używane, gdy tusze do drukarki mają tendencję do zasychania i ich dalsze użytkowanie jest praktycznie niemożliwe. Tonery do drukarek znajdują natomiast zastosowanie w urządzeniach laserowych. Toner, ogólnie rzecz ujmując, to nic innego, jak sproszkowany tusz. Zaletą drukarek laserowych jest szybkość pracy oraz możliwość wydrukowania dużej ilości stron, nic więc dziwnego, że urządzenia te znajduje zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie drukuje się dużo i często. Godny podkreślenia jest także fakt, że tonery do drukarki nie zasychają i kupuje się je zdecydowanie rzadziej. Warto także pamiętać, że istnieją zamienniki tuszów i tonerów do drukarek – są one tańsze i z całą pewnością godne zainteresowania, nie mniej jednak podczas wyboru należy zachować szczególną ostrożność i szczegółowo zweryfikować jakość wybranego zamiennika.

Tusze i tonery oryginalne i zamienniki

Tusze i tonery oryginalne i zamienniki

W ofercie posiadamy zarówno oryginalne tusze i tonery, jak i dobrej jakości zamienniki. Szeroka oferta firm HP, CANON, EPSON, BROTHER, SAMSUNG, ECO LINE (zamiennik).

Zapytania ofertowe/cenowe na tusze i tonery prosimy wysyłać drogą mailową na biuro@elektropek.pl bądź telefonicznie na nr 85 748 02 02
Producent :
Tusze i Tonery

0,00 zł netto 0,00 zł brutto

......................